Пятница, 19 апреля, 2024

Протодосье и шпионский скандал мирового масштаба

Must Read

Сегодня, в разделе «Блоги» на информационном ресурсе ЦЕНЗОР.НЕТ Дмитрий Золотухин поделился крайне интересными выводами на тему «ПРОТОДОСЬЕ» и развивающегося сейчас шпионского скандала мирового масштаба.

Далее на украинском оригинал текста с сохранением уникальности орфографии.

Днями в американській пресі з’явився новий “мем” (слово, яким позначають певну подію чи речі) – ПРОТОДОСЬЕ (англ. – protodossier, від “proto” – частина складних слів, що вказує на первинність, першооснову або попередній етап розвитку чого-небудь (наприклад, протоплазма, прототип), та “dossier” – усталена назва документів та звітів, що пишуться за форматом розвідувальних довідок).

Вперше слово “протодосьє” використав американський журналіст-розслідувач Лі Сміт (Lee Smith), автор книги “The Plot Against the President: The True Story of How Congressman Devin Nunes Uncovered the Biggest Political Scandal in U.S. History”. У цій книзі він використав інтерв’ю записані з конгресменом від республіканців, яскравим захисником Дональда Трампа та керівником комітету Конгресу США з питань розвідки – Девіном Нуньєсом (Devin Nunes).

Якщо дуже коротко, то от які в книзі є відкриття. Активне співробітництво президентсткої кампанії Хіларі Клінтон з приватною розвідкою Fusion GPS почалося ще у квітні 2016-го року.

Fusion GPS це компанія, що надає інформаційно-аналітичні послуги. Американські журналісти вважають, що досьє Крістофера Стіла (колишнього офіцера британскьої розвідки МІ-6) на Дональда Трампа, яке було опубліковане американським сайтом BuzzFeed, виконане на замовлення саме компанії Fusion GPS.

Досьє Стіла (Christopher Steele’s Dossier) ще жартівливо називають “жовтим досьє”, через розділ, в якому автори сповіщають про те, що, коли Трамп зупинявся у розкішному готелі в Санкт-Петербурзі та потрапив до президентського номеру де Барак та Мішель Обами спочивали під час візиту до цього міста, то він, нібито, викликав проституток і наказав їм помочитися на цю постіль, нібито, на знак зневаги.

Лі Сміт та Девін Нуньєс вважають, що компанія Fusion GPS обслуговувала замовників з Демократичної партії США ще з часів протистояння Барака Обами та Мітта Ромні в передвиборчій кампанії 2010-го року. А офіційним замовником послуг компанії Fusion GPS для передвиборчого процесу Хіларі Клінтон була юридична фірма “Перкінс Кої” (Perkins Coie).

Продуктом співробітництва керівництва кампанії Клінтон та Fusion GPS були інші “досьє” (аналітичні звіти) щодо Дональда Трампа, його сім’ї, його бізнесу та міжнародних зв’язків. Ці “досьє” почали з’являтися ще з середини травня 2016-го року, тоді як “Досьє Стіла” з’явилося у другій половині липня 2016-го року.

Загалом говорять про 4 (чотири) досьє на Трампа, що були презентовані керівництву кампанії Клінтон ще до кінця червня. Одне з них, що нараховувало 15 сторінок та мало назву “Donald Trump and Russia”, було, нібито, датоване 20 травня 2016-го року та у своїй аннотації містило слова “Privileged and prepared at the instrument of Councel”, що може вказувати на те, що довідка призначалася для “Перкінс Кої”. Ймовірно, що це “досьє” могло стати вступом, або прологом до “досьє Стіла”.

У книзі Лі Сміта натякається, що співавторкою цих “досьє” могла бути Неллі Ор (Nelly Ohr), яка, нібито, почала працювати на Fusion GPS у жовтні 2015-го. За словами автора книги, Ор була найнята, бо почала вивчати питання потенційних зв’язків Трампа з російською організованною злочинністю.

Цікавим фактом є те, що Неллі Ор є дружиною Брюса Ора, який на той час був одним з топ-посадовців у Департаменті юстиції США, що, на думку окремих експертів, є наочним прикладом конфлікту інтересів.

Таким чином, з’явився термін “ПРОТОДОСЬЄ”, тобто “досьє” які з’явилися до того, як Крістофер Стіл навіть почав свою роботу. Окремі експерти заявляють, що Крістофер Стіл взагалі міг бути не причетним до того документу, який був опублікований на BuzzFeed. Тобто він надавав якусь аналітичну підтримку, але не складав жодних досьє. А це, в свою чергу, підтверджує той факт, що Клінтон почала “копати” під кандидата у президенти задовго до того, як скандали вийшли у публічну площину. А розвідувальна інформація, яка потрапляла до цих досьє, могла мати корупційну складову використання державних можливостей розвідспільноти та ФБР, що знаходилися під контролем Обами, в політичних мотивах.

Не знаю як вам, але мені це нагадує “генерала Валерія Кравченка”, який прийшов до студії DW та розповів, що Смєшко та Синянський, за наказом Кучми, примушують закордонних українських розвідників стежити за політичними опонентами. Тобто, ми навіть тут США випередили 🙂

Лента

США не поддержали удары Израиля по Ирану, – CNN

США не поддержали ракетный удар Израиля по территории Ирана, совершенный в пятницу, 19 апреля, в ответ на широкомасштабную воздушную...

Актуально