Репресивні режими, такі як Китай та Іран, використовують інструменти штучного інтелекту, такі як технологія розпізнавання облич, щоб «відстежувати» та «репресувати» християн на «рівні, який їм раніше не був доступний», – попередив голова Комісії США з міжнародної релігійної свободи.
«Деякі з цих нових технологій, які використовуються такими країнами, як Іран і Китай, створюють абсолютно нові способи придушення релігії або контролю над релігією в усьому світі. Тож це дуже тривожна подія, і ми хочемо стежити за нею», — сказав Premier News Стівен Шнек, колишній декан і професор Католицького університету Америки, передає видання christianpost.com
«У Китаї методи розпізнавання облич дозволяють Комуністичній партії Китаю стежити за тими, хто відвідує релігійні церемонії, і тому це дозволяє їм відстежувати їх і придушувати на рівні, який їм був недоступний раніше. І подібні технології доступні в усьому світі. Це справді як в Орвелі (1986, – ред.), і я боюся, це форма майбутнього світу. Тож настав час для нас почати розробляти механізми реагування на це в релігійних громадах у всьому світі», – пояснив він.
Шнек зробив свої коментарі цього тижня напередодні Міжнародної міністерської конференції зі свободи релігії та переконань у Берліні. Щорічна конференція, яка щороку проводиться в іншому глобальному місті, цього року зосереджена на тому, як авторитарні режими використовують ШІ для моніторингу та придушення релігійних груп, зокрема християн.
«Це викликає величезне занепокоєння, і комісія уважно стежить за цим. У всьому світі переслідування релігії зростає з різних причин, здебільшого через зростання авторитаризму і, можливо, невелику ерозію демократії», – сказав він.
Конференція відбувається в той час, коли глобальне релігійне переслідування продовжує зростати. За даними організації Open Doors, яка наглядає за переслідуваннями, у 2023 році понад 365 мільйонів людей у всьому світі, або кожен сьомий християнин, зазнали переслідувань за віру.
Про це повідомляє інформаційний ресурс «Духовний фронт України».