Російські компанії зіткнулися з блокуванням рахунків у великих китайських банках через те, що їхні юридичні адреси збігаються з адресами підсанкційних організацій. Про це повідомляють росЗМІ з посиланням на дані юристів та експертів, що спеціалізуються на розрахунках з Китаєм.
За їхніми словами, подібні обмеження останнім часом стали набувати масового характеру. Зокрема, активно блокують рахунки великі банки — Bank of China та Chouzhou Commercial. До їхніх «чорних списків» потрапила одна з адрес масової реєстрації юросіб у Туреччині, а також близько десяти адрес у Гонконгу.
У Туреччині “чорна мітка” прилетіла компаніям, зареєстрованим за адресою No: 52 Hasat Sk., Kamara Iç Kapi No: 1, Merkez Mah. У Гонконгу “зіпсованими” виявилися добре всім знайомі адреси – наприклад, Room 19C Lockhart Centre 301-307, Lockhart Rd. Wan Chai, Hong Kong та низка інших.
Під обмеження потрапила і як мінімум одна адреса на території РФ. Це призвело до того, що в даний час Bank of China проводить перевірку не тільки адреси компанії, якій не пощастило мати ту саму адресу з підсанкціонною компанією. Також перевіряється її назва, вид діяльності та гендиректор. На час перевірки використання рахунків обмежено.
Міжнародна практика виходить з того, що знаходження компанії за однією адресою з підсанкціонною особою є червоним прапором, і контрагенту потрібно провести перевірку, щоб переконатися, що насправді ця компанія не діє на користь обтяженої санкціями особи.
Потрапляння адреси компанії до «чорного списку» досить серйозна проблема, яка може спричинити не лише труднощі з безперебійною роботою рахунку, а й призвести до його закриття. Для зняття обмежень компанії необхідно змінити адресу, але це може не допомогти. У разі якщо зміна адреси неможлива, доведеться довести банку, що інформація, що збігається, про накладені санкції не пов’язана з компанією-клієнтом, проте це може зайняти суттєву кількість часу.
Проблеми із платежами з Росії почалися ще 2022 року через санкції за війну в Україні. З грудня 2023 року банки з «дружніх» країн стали додатково посилювати підходи до роботи з російськими компаніями через указ президента США, згідно з яким іноземні банки можуть потрапити під обмеження за допомогу з угодами підсанкціонованим особам з РФ та сприяння поставкам російському ОПК. У липні 2024 року США посилили цей санкційний режим, включивши до визначення військово-промислової бази всі російські підсанкційні особи, зокрема банки.
Як ми повідомляли раніше, зовнішня торгівля Росії і Китаю, що опинилася під тиском санкційних обмежень, може активно задіяти бартерні схеми з осені 2024 року, щоб уникнути розрахунків через банківську систему.
Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.