Четверг, 29 октября, 2020

Настав час переформатування відносин між Константинопольським та Московським патріархами

Must Read

Если бы американского президента избирали в Европе у Трампа не было бы шансов

Если бы электорат действующего президента США находился в Европе, то у него не было бы шансов на...

У РПЦвУ фальсифікують грамоту московського патріарха Алексія ІІ, видаляючи з неї ім’я Філарета

28 жовтня у РПЦвУ мали офіційно відзначати 30-річчя грамоти, яку в 1990 році дав Філарету московський патріарх. Як і...

Эпидемия в России – копейка рубль бережёт

В России побит рекорд суточной смертности от коронавируса — 346 человек. Больше всего летальных исходов зафиксировано в...

Митрополит Православної Церкви України Олександр (Драбинко) прокоментував останні церковні події і зокрема візит президента України Володимира Зеленського на Фанар. За його словами можливо саме зараз настав час переформатування відносин між Московським патріархом Кірілом та Вселенським патріархом Варфоломієм і взагалі між Церквами в цілому.

«Патріарх Кирило «загнав у глухий кут» міжцерковні стосунки всіх Помісних Церков, пересваривши всіх з усіма. Далі так бути не може. Тому запрошення, а вірніше відсутність на нього агресивної реакції зі сторони лаврських пагорбів, може говорити про певні негласні домовленості. Всі розуміють, що виходити із ситуації потрібно так як потрібно і завершати війну на Донбасі. І це думаю також один із значущих моментів, адже навіть офіційне повідомлення говорить про бесіду президента і Патріарха на цю тему», – говорить митрополит Олександр в коментарі Духовному фронту України.

Також владика Олександр висловив припущення про можливий сценарій надання РПЦвУ томосу про автокефалію від московського патріарха, адже багато хто в РПЦвУ чекає саме такого розв’язання проблеми.

Вона звісно не буде визнаватися Вселенським патріаршим престолом однак може зняти проблему не співслужіння, як це має місце з Американською Церквою. Хоча Московський патріарх не може одноосібно надавати автокефалії іншим церквам, але на думку митрополита ПЦУ, він може це зробити в даній ситуації із УПЦ МП. Створити гібридну українську автокефалію і при цьому взяти під своє безпосереднє управління, на правах екзархату, хто захоче лишитись в РПЦ.

«Дивлячись на те, як керуючий справами митрополит Антоній (Паканич) звершує архіпастирські візити по єпархіях, і приватизує образ «голуба миру» Донбасу, то можу вважати, що почалася передвиборча агітація і ймовірно, готується заміна Онуфрія на Антонія. Митрополит Онуфрій говорив, і я був тому свідок, що він проти статутної позиції, що предстоятель обирається довічно і вважає за доцільне йти на спокій в 75 років, як власне повинні робити всі єпископи, пишучи про це прохання. Митрополиту Онуфрію вже є 75. Однак відомо і про цікаві і неоднозначні настрої серед єпископату УПЦ щодо нинішнього керуючого справами. Чи захоче митрополит Онуфрій своїми руками рушити нині діючу систему? Час покаже», – говорить митрополит Олександр.

Варто зазначити, що згідно статуту РПЦвУ, її предстоятель обирається пожиттєво єпископатом церкви і благословляється патріархом Московським, але у випадку неможливості виконання предстоятелем РПЦвУ своїх обов’язків він має право подати на розсуд Собору єпископів РПЦвУ прохання про вихід на спокій (Розділ 5 статуту РПЦвУ).

Від невдалого жарту про «термос» керівництво держави переходить до розумної церковної дипломатії. Ну і звісно іміджеві рейтинги такий крок лише покращує. Є багато речей які вписуються логіку цієї події і які ми зможемо спостерігати. Майбутній візит патріарха Варфоломія в Україну, до 30-ї річниці незалежності, має бути знаковим і в нових історичних церковних реаліях.

Джерело: Духовний фронт України

Лента

Если бы американского президента избирали в Европе у Трампа не было бы шансов

Если бы электорат действующего президента США находился в Европе, то у него не было бы шансов на...

У РПЦвУ фальсифікують грамоту московського патріарха Алексія ІІ, видаляючи з неї ім’я Філарета

28 жовтня у РПЦвУ мали офіційно відзначати 30-річчя грамоти, яку в 1990 році дав Філарету московський патріарх. Як і очікувалось, у московському патріархаті замовчують,...

Эпидемия в России – копейка рубль бережёт

В России побит рекорд суточной смертности от коронавируса — 346 человек. Больше всего летальных исходов зафиксировано в Москве, Санкт-Петербурге и Ростовской области....

Нагорный Карабах: По итогам сегодняшнего дня, 28 октября…

Первый день второго месяца операции в Нагорном Карабахе хотелось бы начинать именно с сообщений о новых освобожденных территориях, но получилось так, что...

ФСБ-КГБ России, вместе с чекистом Путиным, пытаются уничтожить историю о массовых расстрелах в урочище Сандармох в российской Карелии

Российского ученого Юрия Дмитриева стремятся посадить на значительный срок, а на территории мемориала ведутся «раскопки», которые больше похожи на ликвидацию исторических доказательств.

Актуально