Вторник, 2 марта, 2021

Настав час переформатування відносин між Константинопольським та Московським патріархами

Must Read

«Синагога против Московской Патриархии 3:0» — размышления Андрея Кураева

Запрещённый в служении бывший клирик Русской православной церкви, миссионер и блогер Андрей Кураев, опубликовал на своей странице «Живого журнала»...

ФСБ в священных обличьях: Как российские спецслужбы работали, под прикрытием Московского патриарха Кирилла Гундяева

Вояж «Даров волхвов» под патронатом Русской православной церкви оплачивал русский православный олигарх Константин Малофеев. Руководил охраной Игорь Гиркин. В январе...

СБУ «прикрыла» очередную российскую ботоферму в Украине

На Львовщине, Служба безопасности Украины заблокировала работу ботофермы, которая по заданию спецслужб РФ распространяла различные фейки. —Служба безопасности Украины заблокировала...

Митрополит Православної Церкви України Олександр (Драбинко) прокоментував останні церковні події і зокрема візит президента України Володимира Зеленського на Фанар. За його словами можливо саме зараз настав час переформатування відносин між Московським патріархом Кірілом та Вселенським патріархом Варфоломієм і взагалі між Церквами в цілому.

«Патріарх Кирило «загнав у глухий кут» міжцерковні стосунки всіх Помісних Церков, пересваривши всіх з усіма. Далі так бути не може. Тому запрошення, а вірніше відсутність на нього агресивної реакції зі сторони лаврських пагорбів, може говорити про певні негласні домовленості. Всі розуміють, що виходити із ситуації потрібно так як потрібно і завершати війну на Донбасі. І це думаю також один із значущих моментів, адже навіть офіційне повідомлення говорить про бесіду президента і Патріарха на цю тему», – говорить митрополит Олександр в коментарі Духовному фронту України.

Також владика Олександр висловив припущення про можливий сценарій надання РПЦвУ томосу про автокефалію від московського патріарха, адже багато хто в РПЦвУ чекає саме такого розв’язання проблеми.

Вона звісно не буде визнаватися Вселенським патріаршим престолом однак може зняти проблему не співслужіння, як це має місце з Американською Церквою. Хоча Московський патріарх не може одноосібно надавати автокефалії іншим церквам, але на думку митрополита ПЦУ, він може це зробити в даній ситуації із УПЦ МП. Створити гібридну українську автокефалію і при цьому взяти під своє безпосереднє управління, на правах екзархату, хто захоче лишитись в РПЦ.

«Дивлячись на те, як керуючий справами митрополит Антоній (Паканич) звершує архіпастирські візити по єпархіях, і приватизує образ «голуба миру» Донбасу, то можу вважати, що почалася передвиборча агітація і ймовірно, готується заміна Онуфрія на Антонія. Митрополит Онуфрій говорив, і я був тому свідок, що він проти статутної позиції, що предстоятель обирається довічно і вважає за доцільне йти на спокій в 75 років, як власне повинні робити всі єпископи, пишучи про це прохання. Митрополиту Онуфрію вже є 75. Однак відомо і про цікаві і неоднозначні настрої серед єпископату УПЦ щодо нинішнього керуючого справами. Чи захоче митрополит Онуфрій своїми руками рушити нині діючу систему? Час покаже», – говорить митрополит Олександр.

Варто зазначити, що згідно статуту РПЦвУ, її предстоятель обирається пожиттєво єпископатом церкви і благословляється патріархом Московським, але у випадку неможливості виконання предстоятелем РПЦвУ своїх обов’язків він має право подати на розсуд Собору єпископів РПЦвУ прохання про вихід на спокій (Розділ 5 статуту РПЦвУ).

Від невдалого жарту про «термос» керівництво держави переходить до розумної церковної дипломатії. Ну і звісно іміджеві рейтинги такий крок лише покращує. Є багато речей які вписуються логіку цієї події і які ми зможемо спостерігати. Майбутній візит патріарха Варфоломія в Україну, до 30-ї річниці незалежності, має бути знаковим і в нових історичних церковних реаліях.

Джерело: Духовний фронт України

Лента

«Синагога против Московской Патриархии 3:0» — размышления Андрея Кураева

Запрещённый в служении бывший клирик Русской православной церкви, миссионер и блогер Андрей Кураев, опубликовал на своей странице «Живого журнала»...

Актуально