Середа, 4 Грудня, 2024

Патріарх Румунії: Без діл милосердя одного посту недостатньо

Must Read

«Недостатньо утримуватися від шкоди іншим; для спасіння потрібно також багато добра робити», – нагадав вірним Патріарх Даниїл минулої неділі під час проповіді в каплиці святого великомученика Георгія в Патріаршій резиденції.

Роздумуючи над євангельським читанням про діалог Христа з багатим молодим правителем (Лк. 18, 18–27), Патріарх Даниїл підкреслив: «Сьогоднішнє Євангеліє застерігає нас, що недостатньо часто постити, старанно молитися або утримуватися від гріха та індульгенцій, якщо ми також не милосердні».

Милосердя як відображення Бога

Чому милосердя таке важливе? «Бо милосердна любов чи прояв доброти до потребуючих є початком уподібнення людини до Милосердного Бога», – пояснив Патріарх. «Бог бажає не лише нашої вдячності до Нього, але й нашого милосердя до тих, хто цього потребує».

Багатому юродивому, зайнятому земними утіхами і байдужому до духовних справ, Патріарх протиставив багатого в цьому євангельському уривку, віруючого, благочестивого, морального, турбованого про спасіння своєї душі. Однак навіть цьому вірному чоловікові Христос нагадав, що його добрих справ недостатньо.

«Ісус Христос виявив у багатого правителя приховану духовну хворобу: жадібність до багатства. Він був занадто прив’язаний до своїх земних надбань», – пояснив Патріарх.

Заклик до духовної свободи

Коли Христос закликав юнака звільнитися від рабства жадібності, віддавши своє багатство бідним, правитель засмутився. «Він був засмучений, тому що йому були поставлені матеріальні втрати в обмін на духовне надбання, якого він ще не міг зрозуміти», — зауважив Патріарх.

На диво, Ісус більше не наполягав. «Господь залишив його в його смутку, оскільки цей смуток став початком внутрішньої боротьби правителя», – сказав Патріарх.

«Ісус пропонує, але не нав’язує; Він запрошує, але не примушує; Він радить, але не тисне. Він пропонує негайне керівництво, але терпляче чекає вільної відповіді, передбачаючи повільне й можливе навернення за сприяння Бога».

Подорож трансформації

Згідно з переказами, багатий правитель після тривалої духовної боротьби та з Божою допомогою зрештою подолав свою прихильність до багатства. «Він продав своє майно, виручене роздав бідним, став учнем Христа, а потім служив єпископом у Малій Азії», — розповів Патріарх.

Патріарх підкреслив, що багато заможних людей протягом історії дотримувались поради Христа, щоб перетворити свої земні багатства на небесні скарби. «Багато стали монахами, благодійниками або засновниками церков і соціальних установ, використовуючи своє багатство для підтримки роботи Церкви».

Заклик до милосердя під час Адвенту

Патріарх Даниїл завершив молитвою, попросивши Бога допомогти вірним у цей Різдвяний піст. «Поряд з молитвою, постом, сповіддю і частішим Причастям практикуймо й милосердя, прагнучи уподібнюватися до Милосердного Бога».

Фото: газета Lumina

Репрезентативне фото: Basilica.ro / Мірча Флореску

Про це повідомляє інформаційний ресурс «Духовний фронт України».

Лента

Україна отримає понад 1,3 млрд. євро від ЄБРР – Шмигаль

Рада директорів ЄБРР схвалила інвестиції в Україну на понад €1,3 мільярду межах восьми проектів на підтримку державного й приватного...

Актуально