Американські ядерні сили повинні стримувати зростаючі ядерні загрози, що йдуть одночасно від Китаю, Росії та Північної Кореї, йдеться у доповіді Пентагону про застосування ядерної зброї, повідомляє The Washington Times.
«Сполучені Штати протистоять численним ядерним конкурентам, причому кожен противник ставить перед американськими стратегами унікальні завдання, по-різному впливає на стратегічну стабільність і ускладнює проблеми стримування по всьому світу», — йдеться у доповіді.
Путін пригрозив застосувати ядерну зброю проти Заходу у відповідь на його військову підтримку України. Ядерна модернізація Росії включає створення нових та унікальних стратегічних озброєнь, таких як крилата ракета з ядерним двигуном, гіперзвукова ударна зброя та підводний безпілотник, оснащений боєголовкою мегатонного класу.
Росія описується як «гостра» ядерна загроза, тоді як Китай займається в основному секретним розширенням свого ядерного арсеналу. КНДР продовжує розширювати та диверсифікувати свою ядерну зброю та системи доставки. Іран також є викликом стратегічної стабільності, хоча поки не володіє ядерною зброєю.
«Будь-який з цих ядерних викликів сам по собі загрожує, але свідчення зростаючої співпраці та змови між Росією, КНР, КНДР та Іраном роблять ситуацію ще складнішою», — вважають у Пентагоні.
У доповіді ядерна стратегія США описується як «адаптоване стримування з гнучкими можливостями». Як сказано в доповіді, американські збройні сили продовжать підтримувати тріаду озброєнь — ракети наземного базування, стратегічні бомбардувальники та ракетні підводні човни. Збережуться і нинішні рівні боєздатності ядерних сил, готових до атаки на основі індикаторів і попереджень про ядерні атаки противника, що готуються.
Що стосується ядерної війни, американська зброя покликана «забезпечити досягнення національних цілей в екстремальних обставинах, якщо стримування не спрацює», наголошується в доповіді.
Як повідомляла група ІС, Президент Джо Байден у березні затвердив секретний план ядерної стратегії, який уперше переорієнтував стратегію стримування щодо Китаю з метою не допустити розширення його ядерного арсеналу.
Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.