Вівторок, 19 Листопада, 2024

Повернення до «дикого капіталізму»: РФ перейшла на бартер через проблеми з платежами

Must Read

У РФ компанії змушені повертатися до практик часів «дикого капіталізму» внаслідок посилення вимог іноземних банків, що обернулося тривалими затримками та відмовами в оформленні платежів.

Бартерні угоди загрожують падінням зборів до бюджету, але уряд більше переймається підтримкою імпорту в необхідних обсягах, передає The Moscow Times.

Міністерство економічного розвитку у січні розробило за дорученням тодішнього першого віце-прем’єра Андрія Бєлоусова (зараз – Міністр оборони) вказівки компаніям щодо проведення бартерних угод. «Навігатор із зовнішньоторговельних бартерних угод» включає «опис видів бартерних угод та їх переваг… покрокову інструкцію з організації зовнішньоторговельного бартерного правочину, порядок визначення рівної вартості обмінюваних товарів або послуг» та ін. угоди з двома пакистанськими компаніями, розповів Financial Times її директор із розвитку міжнародного бізнесу Cамвел Багдасарян.

За домовленістю, «Астарта» має обміняти 15 000 тонн нуту (турецького гороху) на таку саму за вагою партію мандаринів та 10 000 тонн сочевиці — на картоплю. Інший договір передбачає обмін 20 000 тонн нуту на аналогічну партію рису. «Ми збираємося відправити пілотні партії, щоб, так би мовити, випробувати цей механізм. Теоретично наші можливості набагато більші», — сказав Багдасарян. Інша угода передбачає екзотичніший обмін — побутової техніки, будівельних матеріалів та інших товарів з Китаю на російське насіння льону на рівнозначну суму.

Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.

Лента

СБУ і Національна поліція викрили нові «схеми для ухилянтів»: серед затриманих посадовці МСЕК (ФОТО)

Служба безпеки та Національна поліція ліквідували ще три схеми ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призивного...

Актуально