У Росії вперше розпочали серійне виробництво мобільних притулків, що надають захист від світлового випромінювання ядерного вибуху та радіоактивного забруднення місцевості, повідомив розробник споруд — Всеросійський науково-дослідний інститут із проблем цивільної оборони та НС (ВНДІ ГОНС).
Укриття під назвою «Куб-М» виробляються у місті Дзержинську Нижегородської області, пише The Moscow Times. Стандартна комплектація включає два модулі: приміщення на 54 особи та технічний блок. Місткість укриття можна збільшити за рахунок встановлення додаткових модулів. На відміну від інших захисних споруд цивільної оборони, «Куб-М» має мобільність. Укриття перевозиться за допомогою автомобільного чи залізничного транспорту, зводиться на місці та може підключатися до наявних інженерних мереж.
Виробництво, транспортування та встановлення мобільних притулків більш ніж удвічі дешевше за будівництво стаціонарної захисної споруди, а термін її виготовлення та монтажу не перевищує трьох місяців.
На початку 2023 року в Росії почалися перевірки та ремонт бомбосховищ, створених у період Радянського Союзу. На території країни знаходиться значна кількість бункерів, підвалів та інших безпечних укриттів, багато з яких було законсервовано протягом десятиліть. Більшість таких об’єктів опинилися в аварійному стані.
Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.