Влада в Росії стурбована подальшими економічними витратами на війну в Україні та намагається змусити своїх військових до кращого дотримання дисципліни. Про це пишуть Аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) у своєму регулярному звіті.
Речник Кремля Дмітрій Пєсков заявив, що в Росії наразі немає необхідності проводити черговий примусовий призов у резерв, оскільки російська влада продовжує робити ставку на криптомобілізацію. Пєсков заявив 23 листопада, що кремлівські чиновники наразі не обговорюють другий етап мобілізації, і що Росія наразі набирає достатню кількість добровольців-контрактників.
У звіті зазначають, що інші російські органи влади продовжують докладати зусиль для стимулювання подальшого набору добровольців-контрактників.
“Правитель Росії Володимир Путін 23 листопада підписав закон, що дозволяє російським солдатам, які воювали в Україні, списати кредити до 10 млн. рублів (понад 95 тисяч доларів США), якщо російські суди почнуть процедуру стягнення боргів до 1 грудня 2024 року, що, ймовірно, стимулюватиме росіян з наявною заборгованістю підписувати контракти з Міністерством оборони Росії”, – зазначають аналітики ISW.
“Російська влада, як і раніше, стурбована економічними витратами на продовження війни в Україні, зокрема, на виплату компенсацій російським солдатам”, – зазначили експерти. Вони нагадують, що Міноборони Росії 22 листопада представило законопроект, який зобов’язує російських солдатів повернути одноразові виплати, отримані при підписанні російських військових контрактів, якщо солдат скоїв “грубе дисциплінарне порушення” або ухиляється від виконання військових обов’язків.
Путін нещодавно заявив, що він стурбований довгостроковою економічною стабільністю Росії, в тому числі через зменшення виплат російським солдатам, які отримали поранення на полі бою.
“Міністерство оборони Росії, ймовірно, має намір за допомогою цього законопроекту заохотити російських військовослужбовців до кращого дотримання військової дисципліни, особливо зважаючи на те, що російські військовослужбовці продовжують публічно скаржитися на погане поводження з ними з боку російського військового командування”, – зазначили у ISW.
Ключові висновки аналітиків ISW за підсумками доби 23 листопада:
– МО Росії, ймовірно, намагалося приховати нещодавнє відсторонення від виконання обов’язків командувача Південного військового округу (ПдВО) генерал-полковника Геннадія Анашкіна після поширених у російському інформаційному просторі звинувачень у тому, що підлеглі Анашкіна подавали начальству неправдиві доповіді про хід бойових дій на фронті.
– Українські військові спростували заяви про присутність північнокорейського персоналу в Харківській області на тлі нових непідтверджених повідомлень про те, що північнокорейські “технічні радники” працюють в окупованому Маріуполі.
– Російські війська нещодавно просунулися у Курській області та поблизу Великої Новосілки.
Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.