Останніми днями в інформаційному просторі активізувалося обговорення щодо нових розписів у соборі Святої Трійці, де були зображені портрети найбільших церковних меценатів. Такі зображення викликали низку запитань у парафіян, адже, на думку багатьох, нагорода для християнина має залишатися винятково в Царстві Небесному.
Традиція зображення ктиторів, або церковних старост і жертводавців, існує в Християнській Церкві вже багато століть, кажуть у Волинській єпархії ПЦУ. Відомі приклади портретів благодійників є у багатьох українських храмах: зокрема, гетьмана Богдана Хмельницького на Троїцькій надбрамній церкві Києво-Печерської лаври, гетьмана Івана Мазепи та князів Острозьких на стінах Успенського собору тієї ж обителі, а також на розписах Почаївської лаври і Загорівського монастиря.
“Беручи до уваги негативну реакцію частини громади, зважаючи, що деякі елементи розпису, якими ми хотіли б бути вдячними ктиторам з огляду на історичну традицію, не сприйнялися сьогодні, – прийнято таке рішення. Задля того, щоби не викликати сум’яття у світогляді віруючих, форму пошанування жертводавців змінено”, – йдеться в повідомленні єпархії.
Нагадаємо, раніше митрополит Димитрій (Рудюк) зазначав, що «меценатам в соборі можна було знайти інше місце».
Про це повідомляє інформаційний ресурс «Духовний фронт України».