У присутності Вселенського Патріарха Варфоломія та Президента Грецької Республіки Катерини Сакелларопулу відкрилася Міжнародна Богословська конференція “Православне богослов’я у XXI столітті: виклики та можливості”.
Захід організовано Богословським факультетом Афінського університету (NKUA) за підтримки Церкви Греції та триватиме до 28 листопада, передає orthodoxtimes.com
На відкритті у Великій залі Афінського університету виступили:
Ректор NKUA Герасімос Сіасос, який наголосив на історичній співпраці Церкви й Університету, підкресливши, що факультет виховав багатьох Єрархів, підтримуючи Грецьку Церкву, старші Патріархати та Діаспору.
Архієпископ Афінський Єронім, який закликав Богословів до осмислення сучасних викликів, таких як війни, кліматична криза та соціальна нерівність.
Декан факультету Еммануїл Карагеоргіс, який відзначив значення інтеграції Богослов’я в суспільство, підкреслюючи роль Вселенського Патріарха у просуванні екологічної свідомості.
Вселенський Патріарх Варфоломій підкреслив актуальність Богослов’я для вирішення сучасних викликів, таких як релігійний фундаменталізм, екологічна криза та міжрелігійний діалог. Він наголосив, що Богослов’я має відповідати потребам сучасних людей і зберігати відкритість до нових антропологічних і культурних реалій.
«Церковне Богослов’я не може ігнорувати життєвий досвід членів Церкви. Сучасні християни не живуть за часів Христа, Візантійської імперії чи так званої «ери Антихриста». Натомість вони живуть у конкретні історичні моменти, у різних культурних ландшафтах, стикаючись із реальними проблемами та орієнтуючись у суперечностях і можливостях нашої епохи. Саме до них має говорити Церква та її богослов’я, діючи для перетворення цього світу», – зауважив він.
Конференція включає вісім тематичних блоків, присвячених викликам сучасного Богослов’я, і має на меті стати майданчиком для всеправославного діалогу.
Про це повідомляє інформаційний ресурс «Духовний фронт України».