Заключний день конференції розпочався із Сесії VI під головуванням проф. д-ра Катерині Цалампуні на тему «Участь Митрополита Пергамського в міжхристиянських діалогах». Преподобний Крістофер Хілл обговорив внесок Митрополита Іоанна в англо-православний діалог, в той час як Митрополит Іов Пісідійський розглянув його вплив на православно-католицькі дискусії, підкресливши його богословський вплив.
Про це повідомляє orthodoxtimes.com
Сесія VII під головуванням Єпископа Лос-Анджелеського Максима досліджувала «Участь Митрополита Іоана в екуменічному русі». Професор Стиліанос Цомпанідіс підкреслив його роль у формуванні еклезіологічного бачення в рамках ВРЦ, а професор д-р Мартін Іллерт проаналізував його богословський синтез у діалозі з протестантськими традиціями, особливо з лютеранами.
Сесія VIII під головуванням проф. д-ра Аристотеля Папаніколау була присвячена темі «Богословські думки Митрополита Івана». Професор Ставрос Янгазоглу представив своє тринітарне богослов’я, преподобний Пол Макпартлан висвітлив євхаристійну еклезіологію, а Владика Максим заглибився у діалектику історії та есхатології у своїй роботі.
Заключна сесія IX під головуванням д-ра Пантеліса Калайцідіса була присвячена темі «Церква і світ у діалозі». Пані Марія Талія Каррас пов’язала думку Зізіуласа з екологічними проблемами.
На конференції були присутні учасники з Грузії, Сербії, Лівану, Великобританії, США та інших країн, а також фотовиставка, куратором якої був Владика Максим. Старійшина Митрополит Халкідонський Еммануїл та д-р Калайцідіс завершили конференцію, подякувавши учасникам.
Про це повідомляє інформаційний ресурс «Духовний фронт України».