Четвер, 21 Листопада, 2024

Зеленський пояснив жорстку умову для підписання двосторонньої угоди між Україною та Угорщиною

Must Read

Президент Зеленський пояснив, коли Україна зможе укласти двосторонню угоду з Угорщиною. Він наголосив на важливості пункту про НАТО.

Під час прес-конференції у Будапешті Зеленський наголосив, що двосторонній документ містить не тільки те, що хоче одна сторона, а те, що важливо для безпеки сьогодення та майбутнього. “Обидві сторони. Для нас важлива підтримка України в ЄС, підтримка Угорщиною України в НАТО. У документі на сьогодні немає підтримки України з боку Угорщини в НАТО. Так, як цього немає, цей документ не підписано. На цьому крапка”, – наголосив він.

Водночас глава України пояснив, що якщо Україна й Угорщина поважають одне одного, то не має бути жодних питань.

“Україна підтримує те, що Угорщина є в ЄС та НАТО. Ось моє відношення до вас. Якщо ви мене запитаєте про будь-яке питання про українське відношення до Угорщини, то ви отримаєте швидку відповідь. Ми готові на все, щоб між нами не було питань. Але якщо на будь-якому питанні українському в угорському сторони є запитання, то я вважаю, що це не правильно. Наприклад: щодо ЄС є питання, почекайте, щодо НАТО почекайте, бо це червоні лінії щодо російської реакції. Так не може бути. Двостороння угода – це про повагу. І про те, чи бачиш ти мене на рівних”, – підсумував Зеленський.

Нагадаємо, минулого місяця Зеленський повідомив, що Україна та Угорщина готують двосторонній документ про подальші відносини. Ще тоді президент зауважив, що у ньому є пункт щодо вступу України в НАТО. Натомість МЗС Угорщини заявило, що вони не включатимуть в угоду з Україною її членство в НАТО.

Зеленський вперше від початку повномасштабного російського вторгнення відвідав Угорщину. Він приїхав на саміт Європейського політичного співтовариства (ЄПС), в якому візьме участь понад 40 лідерів майже всіх європейських держав.

Також у Європейській комісії зазначили, що у процесі підготовки до вступу в ЄС Україна “виконала всі кроки”, визначені у висновку Європейської комісії від 2022 року щодо надання статусу кандидата. Серед іншого, у документі позитивно відзначені зусилля України щодо прав нацменшин – попри те, що Угорщина вважає прогрес України недостатнім.

Про це повідомляє група “Інформаційний опір”.

Лента

Майже 85% втрат РФ припадають на Курахівський напрямок – ОСУВ “Хортиця”

Росія не полишає спроб досягти адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Майже 80-85% щоденних втрат ворога припадають на Курахівський...

Актуально