Четверг, 5 августа, 2021

Уся кремлівська рать. Огляд проникнення російської пропаганди в український медіапростір у серпні 2020 року

Must Read

Почнемо огляд з найбільшого політичного та інформаційного провалу Росії — затримання так званих «33 вагнерівців» та звинувачень Лукашенка на адресу Кремля у спробі влаштувати державний переворот.

Про це пише інформаційний ресурс Міжнародний кур’єр.

Провал справді серйозний, оскільки впродовж семи днів російська сторона не могла дати чіткої альтернативної версії подій, обмежувалася офіційними спростуваннями та інформаційною блокадою цієї теми.

У ці дні можна було побачити, як синхронно з російськими працюють українські проросійські медіа, насамперед «Страна», вдаючись до таких засобів:.

поширення спростувань, озвучених представниками російської влади (Пєсков, Наришкін, посол РФ у Білорусі тощо);.

поширення російських версій про «інсценізацію»;.

поширення інформації про відсутність «доказів» підготовки «вагнерівців» до участі в антиурядових заворушеннях на президентських виборах у Білорусі.

Лише 6 серпня в «Комсольской правде» з’являється версія про спецоперацію українських спецслужб, проросійські українські медіа її одразу підхоплюють та активно тиражують.

Однак аж до 18 серпня ця інтерпретація історії про «вагнерівців» лишалася маргінальною, з огляду на її «російське походження».

Після того як в Україні історія з «вагнерівцями» отримала внутрішній імпульс завдяки заявам Юрія Бутусова, російська пропаганда вхопилася за них як «доказ» на користь своєї версії.

У подальшому проросійські медіа починають використовувати «вагнерівців» як ілюстрацію «неспроможності» українських спецслужб, «слабкості» Зеленського та «свідчення» підготовки «націоналістичного перевороту» в Україні та потурання «спецслужб» США.

Зазначимо, що в даному контексті росіянам вдалося перетворити ганебну історію з «вагнерівцями» на сюжет, який підтверджує меседж про «зовнішнє управління», «безпорадність» українського президента та націоналістичну загрозу.

До цього російського успіху доклалися всі причетні: і патріотичні медіа та політики з оточення Порошенка, й незграбне оточення Зеленського.

Тим часом у серпні спостерігалося різке зростання активності проросійських спікерів та медіа групи «ОПЗЖ» із дискредитації особисто Володимира Зеленського, його політики на Донбасі та антикризових дій його уряду.

Ми побачили, як синхронізовано російські та українські проросійські медіа атакували Зеленського за допомогою однакових меседжів (детальніше див.

легалізація грального бізнесу і розпродаж в’язниць — безвідповідальні рішення, які Зеленський вчиняє від безвиході та безпорадності у боротьбі з економічною кризою;.

занепад машинобудування та великих заводів на кшталт «Мотор Січі» — свідчення зовнішнього управління та руйнування національної економіки на догоду «Сороса і Ко»;.

перемир’я на Донбасі немає.

Зеленський не бажає миру на Донбасі, оскільки не приймає російських умов по Мінських угодах;.

Зеленський боїться націоналістів та радикалів і водночас командує їхніми акціями проти партії Шарія та «ОПЗЖ».

На додаток проросійські ЗМІ слідом за російською пропагандою намагаються переконати свою авдиторію в тому, що масові мирні протести в Білорусі — зло, яке призведе до кровопролиття.

А повалення Лукашенка завершиться розвалом білоруської економіки та «зовнішнім управлінням».

Таким чином, і білоруська тема використовувалася, щоби підкреслити нібито хибність і програш Революції гідності, виправдати насильство білоруського ОМОНу (проводяться паралелі з «Беркутом»), вказати на негативні наслідки подібних повстань для економіки та рівня життя.

На цьому тлі путінська Росія мала поставати «острівцем стабільності» та зразком правильного управління на противагу хаосу та слабкості правління Зеленського, який восени «приречений» втратити владу внаслідок або заколоту націоналістів і Порошенка, або масових заворушень через падіння життя та наслідки карантину.

Масоване навіювання таких настроїв, тиражування катастрофічних передбачень та оцінок за масштабами дорівнялося до зусиль російської пропаганди у 2014-2015 рр.

Утім, зараз, як і тоді, розвиток ситуації буде залежати виключно від здатності команди президента відрізняти реальні загрози від навіювань та не вчиняти дій, які наполегливо пророкуються всією кремлівською раттю.

Джерело: Міжнародний кур’єр

Лента

Сегодня в Вашингтоне состоится встреча главы МИД Украины и Госсекретаря США

Министр иностранных дел Украины Дмитрий Кулеба и глава Офиса Президента Андрей Ермак отправились в Вашингтон, чтобы обсудить подготовку визита...

Актуально