Среда, 3 марта, 2021

Військове духовенство в Україні: у ПЦУ пояснили роль капеланів

Must Read

Россия увеличивает объемы снабжения террористов

Россия готовится к новому этапу эскалации конфликта на оккупированном Донбассе. Вслед за сообщениями о готовности «подразделений НМ ДНР открыть...

Оккупанты отключили один из энергоблоков Старобешевской ТЭС

На Старобешевской ТЭС полностью остановлен 8-й энергоблок. Представители самопровозглашенной власти «ДНР» сообщают о необходимости его срочного ремонта и замены...

Шарль Мишель пообещал жесткие решения по отношению к РФ после визита в Украину

Цель поездки президента Европейского совета в Украину - сформировать адекватную политику Евросоюза в отношении РФ. Об этом Шарль Мишель...

З 21 листопада 2013 року українські капелани молитвою і словом підтримували активних громадян на Майдані Незалежності під час безперервного мітингу, який отримав назву Революції гідності. Дехто з них були також контужені від шумових гранат, носили бронежилети та мали на них відмітки від куль і нікому навіть на думку не спадало запитати у них – що ви тут робите? Вони були совістю і душею Майдану, йдеться у повідомленні Синодального управління військового духовенства Православної Церкви України у Facebook.

Про це повідомляє група Інформаційний спротив.

Після початку гібридної російсько-української війни, віроломно розв’язаної Російською Федерацією, капелани разом з добровольцями пішли на Схід України і перебувають до цього часу на фронті в зоні бойових дій.

Капелани – це не просто парафіяльні священики, це патріоти України, які ризикують своїм життям, перебувають разом з нашими воїнами під обстрілами, отримують поранення, контузії, помирають від хвороб отриманих в польових умовах передової. Серед капеланів є й такі, хто пережив полон і тортури в підвалах окупованого Донбасу.

Пліч о пліч з добровольцями, військовослужбовцями Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної Прикордонної Служби України, Служби Безпеки України, капелани гартують нашу перемогу на фронті.

На сьогодні добровольчий капеланський рух перетворився в офіційний інститут військового капеланства і надалі буде невід’ємною  складовою Збройних Сил і Військових формувань України. Згідно стандартів НАТО, інститут капеланства працює в багатьох країнах Північноатлантичного альянсу, де капелани-офіцери будучи некомбатантами приймають участь у всіх діях своїх Збройних Сил.

Кожна з цих країн є світською, де держава і церкви відділені між собою. І найбільш секулярною серед них можна назвати Францію. Але у їхніх військових формуваннях вже не одне століття діють військові капелани – представники різних релігійних конфесій, які є офіцери. Також і в Україні діє Закон, згідно якого церкви відділені від держави. Але також діє інший Закон про забезпечення державою права на свободу совісті та віросповідання.

Тому військовий капелан і виконує дану функцію держави, а саме забезпечує дане право своїм військовослужбовцям. Окрім того він є радником свого командира у релігійних питаннях, які являються дуже важливими у сучасних гібридних війнах.

Він також допомагає своїм побратимам долати складні емоційні та моральні проблеми. Ефективність служби сучасного військовослужбовця багато в чому залежить також від ефективності капелана. А останній у свою чергу є найбільш ефективним, якщо він буде професійним військовослужбовцем, не маючи своєї цивільної парафії, але цілковито зосереджений на служінні своєму підрозділу.

Джерело: група Інформаційний спротив

Лента

Россия увеличивает объемы снабжения террористов

Россия готовится к новому этапу эскалации конфликта на оккупированном Донбассе. Вслед за сообщениями о готовности «подразделений НМ ДНР открыть...

Актуально