Воскресенье, 12 сентября, 2021

Віктор Гвоздь: Суецька криза 65 років тому ледь не дійшла до ядерної війни між Радянським Союзом і західними країнами

Must Read

Уроки для України: краще вчитися на чужих помилках ніж на своїх та перебирати досвід. Але поки своїх «гуль не наб‘ємо», нічого не вийде.

Про це розповідав Віктор Гвоздь, Голова Служби зовнішньої розвідки України у 2014–2016 рр., президент Незалежного аналітичного центру геополітичних досліджень «Борисфен Інтел», доктор військових наук в інтерв’ю для телеканалу ICTV.

Praemonitus, praemunitus.

«Одне з основних джерел доходу Єгипту — Суецький канал. Недаремно 65 років тому ледь не дійшло до ядерної війни між Радянським Союзом і західними країнами — Францією та Великої Британією. І все після того, як президент Єгипту Гамаль Абдель Насер несподівано вирішив націоналізувати стратегічний водний шлях. Таємниці Суецької кризи, які інтереси там мав Радянський Союз, і які тут паралелі з анексованим Кримом…

Частина перша: геополітична ситуація на Близькому Сході, передумови Суецької кризи, як реагували Велика Британія та Франція на приватизацію Насером Суецького каналу, роль Ізраїлю у розв’язанні війни, США проти початку бойових дій. Політична, економічна та воєнна складові підготовки до війни Великої Британії, Франції, Ізраїлю з Єгиптом.

Лента

Меркель еще раз подчеркнула, что Украина должна оставаться транзитной страной для российского газа и после 2024 года

После встречи с премьер-министром Польши Матеушем Моравецкий канцлер Германии Ангела Меркель в очередной раз подчеркнула, что Украина и в...

Актуально